Родителските срещи и тренинги - Page 3 - Форум
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Page 3 of 4«1234»
Forum moderator: mamma_ronni 
Форум » Детската градина » Общ форум за ДГ » Родителските срещи и тренинги
Родителските срещи и тренинги
mamma_ronniДата: Saturday, 2010-11-06, 3:40 PM | Съобщение # 31
Генерал
Група: Администратор
Съобщения: 467
Статус: Offline
Благодаря за бързата реакция wink

Имам малко,но съм щастлива.Не искам много,защото не ми е нужно.Всичко друго е излишно,щом имам достатъчното!

Dora_mlДата: Wednesday, 2010-11-17, 4:36 PM | Съобщение # 32
Напредващ
Група: Модератор
Съобщения: 102
Във връзка с предстоящото мероприятие, посветено на Деня на християнското семейство:
Участие в конкурса е по желание в определен раздел.В къщи ще се подготвите и на самият ден ще покажете творбите.Някои от Вас може да участват в повече от един/според възможности/.
За повече информация при ежедневните ни срещи в детската градина!
Успех при подготовката!!!

С уважение:Дора Младенова

mamma_ronniДата: Friday, 2010-11-19, 4:43 PM | Съобщение # 33
Генерал
Имам идея да направя семеен фотоколаж, това влеза ли в категория "Албум"?

Имам малко,но съм щастлива.Не искам много,защото не ми е нужно.Всичко друго е излишно,щом имам достатъчното!

Dora_mlДата: Monday, 2010-11-22, 10:36 PM | Съобщение # 34
Напредващ
Както винаги и днешното тържество премина идеално.Поздрави на всички деца и родители!!!
Нека винаги бъдем задружно голямо семейство, за да вървят нещата

mamma_ronniДата: Thursday, 2010-11-25, 3:21 PM | Съобщение # 35
Генерал
Поздрав и за организаторите които се сетиха за празничния водосвет!
Определено беше изненада.

Dora_mlДата: Thursday, 2010-11-25, 6:47 PM | Съобщение # 36
Напредващ
Благодаря че приемате нашите идеи!

mamma_ronniДата: Monday, 2010-11-29, 11:45 AM | Съобщение # 37
Генерал
Имам един въпрос, който не касае мен лично, защото моето работно време е до 21:00ч. и когато се върна на работа едва ли ще мога да присъствам на родителските срещи, но ако се съобразим с нормалното работно време в България, което е до 17:00ч. не би ли трябвало срещите да се провеждат от 17:30ч. за да имат време родителите да се придвижат от работното място до ДГ?

Teri84Дата: Monday, 2010-11-29, 2:09 PM | Съобщение # 38
Ползвател
Група: Потребител
Съобщения: 7
E, най-после един уместен въпрос ...
С твоето работно време си направо за съжаление, но наистина за останалите въпросът може да се обсъди.

Редактирано от: Teri84 - Monday, 2010-11-29, 2:10 PM

Dora_mlДата: Monday, 2010-11-29, 2:10 PM | Съобщение # 39
Напредващ
Когато на родителските срещи присъстват само родители обикновено е от 17.30ч. , но когато сме заедно и с децата , предвид това че се изморяват бързо и да седят цял ден до 18.30-19.00ч. за тяхно удобство ги провеждаме от 17.00ч.
Просто този дълъг престой от 8.00 до 19.00 ни се вижда изморителен в една и съща стая/през студените месеци когато не ходят навън/.Иначе проблем няма от колкото Ви е удобно и знаем за работещите родители, но пак подчертавам че това е в името на децата.

Dora_mlДата: Monday, 2010-11-29, 2:16 PM | Съобщение # 40
Напредващ
И още- мама Рони няма да ни е приятно да се лишим от твоето присъствие, надявам се че ще направят компромис твоите шефове, поне когато е много наложително!
Смятам че отговорих задоволително, а и до сега никой не е поставил въпроса като проблем.
За в бъдеще ще го имаме предвид, но знаете децата как се изморяват и започват да капризничат, а ние като се съберем най-малко 2 часа са ни нужни.

mamma_ronniДата: Monday, 2010-11-29, 2:35 PM | Съобщение # 41
Генерал
Ами, въпросът подлежи на обсъждане, но за момента не са склонни на компромис.

Teri84Дата: Tuesday, 2010-11-30, 2:09 PM | Съобщение # 42
Ползвател
Група: Потребител
Съобщения: 7
Ми те децата всеки път се изморяват, дали в 17ч. или в 17:30ч. си е все тая, може би трябва да се помисли как да се провеждат срещите, без да са толкова разтеглени във времето.
Примерно да си представите темите, да кажете каквото има да казвате, след това ако има въпроси родителите да питат, ако нямат си тръгват и това е.

mamma_ronniДата: Tuesday, 2010-11-30, 2:30 PM | Съобщение # 43
Генерал
Не съм съгласна, ако няма комуникация по време на презентирането на темата, нищо не правим.
Ако госпожите издекламират темите си без да дават думата на родителите за дискусия е напълно естествено накрая всички да си мълчат и да бързат да си ходят. Родителските ни срещи са така организирани, че да са едновременно образователни, градивни (чрез дискусии и комуникация) и забавни, за това няма как да се съкрати времето в което протичат.
Колкото до часа на срещите, в никакъв случай не поставям въпроса като проблем (както казах мен не ме касае), просто ми хрумна и питам - нали трябва да има комуникация.

Dora_mlДата: Wednesday, 2010-12-01, 4:04 PM | Съобщение # 44
Напредващ
Извинявай Teri 84, но нещо ме кара да мисля, че ти не си родител в нашата детска градина! Защото в противен случай не би написал/а/ такъв коментар.Не ние /учителите/ задържаме деца и родители, а напротив всеки път ние много интересно на всички, така че не бързаме да си ходим и просто ни е необходимо време.
И все пак ако си част от нашия колектив/ако греша/, ти предлагам открито да обсъдим нещата!
Благодаря на mamma ronni че така прецизно е влязла в материата и тези социално-педагогически тренинги, които провеждаме с родителите водят до резултат.

mamma_ronniДата: Wednesday, 2010-12-01, 4:26 PM | Съобщение # 45
Генерал
Teri84, всеки има право да участва в нашият форум (родител или не), но ако наистина си родител би трябвало да знаеш, че колкото по разнообразни (и съответно дълги) са родителските срещи, толкова по-ползотворни са те, защото във всяка засегната тема има по нещо което научаваме за отглеждането и възпитанието на децата. За което благодаря на г-жа Младенова и г-жа Трифонова!

Форум » Детската градина » Общ форум за ДГ » Родителските срещи и тренинги
Page 3 of 4«1234»
Search: